Darts / 【MONSTER】THE WORKS GLOBAL WORKS Division USA PHYRE 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 39.0mm |
| Weight (barrel Only) | 13.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 5.8mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )
Recently checked items
-
TARGET
VISION ULTRA FLIGHT STANDARD SIERRA BLUE 332730JPY 398 ( USD 2.50 )
-
TARGET
VISION ULTRA TEN-X FLIGHT SHAPE 333460JPY 398 ( USD 2.50 )
-
TARGET
K-FLEX GABRIEL CLEMENS MODEL Standard Intermediate Black 410121JPY 1,980 ( USD 12.47 )
-
TARGET
VISION ULTRA GHOST FLIGHT AGORA YELLOW 332520JPY 398 ( USD 2.50 )
-
DYNASTY
KATANA KIWAMI ZIPANGU HieiJPY 8,479 ( USD 53.42 )
-
TARGET
LORRAINE WINSTANLE STEEL 24gJPY 10,000 ( USD 63.00 )