Darts / 【G's DARTS】SALM3 Yuta Kazama Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | G's DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Steer cut( Step cut ) |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Yuta Kazama Model Items
-
G's DARTS
SALM Yuta Kazama ModelJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
G's DARTS
SALM3 Yuta Kazama ModelJPY 11,713 ( USD 74.52 )
-
G's DARTS
SALM 3 Extra Yuta Kazama ModelJPY 11,800 ( USD 75.08 )
-
TARGET
PRIME SERIES KYANITE PRO.ULTRA FLIGHT Shape 335610JPY 398 ( USD 2.52 )
-
Ultima
BEIDJPY 13,445 ( USD 85.54 )
-
L-Flight
PRO Yuta Kazama Model ver.1 Rocket BlackJPY 990 ( USD 6.29 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )