Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE"WAVE RIDER SWELL"STANDARD MAYUMI OUCHI MODEL 2BA 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
-Powerful and beautiful WAVE RIDER SWELL
Fusion of strength and beauty. Micro shark cut at the back of the barrel center provides reliable hooking.
The Trapezoid cut is placed at the back of the barrel, which has been changed and adjusted many times in this work.
This cut is the only one that satisfies Ouchi's requirements for grip, hooking and release.
The powerful flight and beautiful form of the WAVE RIDER SWELL is now complete.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 44.0mm
Maximum Diameter : 7.0mm
Weight : 18.0g(Barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO
Tip : Premium Lippoint
Flight: Dee.flight with A-FLOW logo
Mayumi Ouchi Model Items
-
L-Style×DYNASTY
KRYSTAL ONE Mayumi Ouchi modelJPY 3,700 ( USD 23.30 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"WAVE RIDER SWELL"PROFESSIONAL MAYUMI OUCHI MODEL 2BAJPY 12,800 ( USD 80.65 )
-
DYNASTY
A-FLOW LaniKaiLa 80 Mayumi Ouchi ModelJPY 8,479 ( USD 53.42 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"WAVE RIDER Maneuver" MAYUMI OUCHI MODELJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LaniKaiLa Mayumi Ouchi Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LaniKaiLa Mayumi Ouchi Model SteelJPY 14,800 ( USD 93.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )