Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE"WAVE RIDER SWELL"STEEL MAYUMI OUCHI MODEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
-Powerful and beautiful WAVE RIDER SWELL
Fusion of strength and beauty. Micro shark cut at the back of barrel center provides reliable hooking.
The Trapezoid cut is placed at the back of the barrel, which has been changed and adjusted many times in this work.
This cut is the only one that satisfies Ouchi's requirements for grip, hooking and release.
The powerful flight and beautiful form of the WAVE RIDER SWELL is now complete.
Specifications
Material : Tungsten95
Length : 44.0mm
Maximum Diameter : 7.0mm
Weight : 21.0g(Barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO
Flight : Dee.flight with A-FLOW logo
Mayumi Ouchi Model Items
-
DYNASTY
mine(MAYUMI OUCHI model)STEELJPY 9,799 ( USD 62.17 )
-
DYNASTY
dnc0104 OrangeJPY 2,680 ( USD 17.00 )
-
L-Flight
flf1521 ShapeJPY 850 ( USD 5.39 )
-
L-Flight
Mayumi Oouchi Model ver.4 Teardrop clearwhiteJPY 990 ( USD 6.28 )
-
L-Flight
flf1523 TeardropJPY 850 ( USD 5.39 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LaniKaiLa FLAT MAYUMI OUCHI MODELJPY 15,800 ( USD 100.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )