Darts / 【MONSTER】LEVERET III Ayaka Sasaki Model STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.5mm |
| Weight (barrel Only) | 20.4g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
LEVERET III
The brand won third place in the ranking at the 2017 JAPAN LADIES BLUE SEASON.
The Saayaka Sasaki model, which combines ability and popularity, has finally been renewed.
By placing various cuts on the taper, an optimal grip was achieved.
This combination is the result of MONSTER BARRELS DESIGN's many years of know-how.
The barrel is leaner and more flexible in terms of grip.
LEVERET III STEEL 22g
Material: 90% tungsten
Barrel weight: 20.4g
Barrel diameter: 7.4mm
Barrel length: 43.5mm
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
-


ターゲット
-
レベレット3 プラスワン
佐々木沙綾香モデル
Sayaka Sasaki Model Items
-
CUESOUL
Aglaia2 Long Sayaka Sasaki ModelJPY 16,000 ( USD 101.80 )
-
SHADE
Bunny PRANKS T-shirts Ayaka Sasaki Model black&green XSJPY 3,899 ( USD 24.80 )
-
SHADE
Bunny PRANKS T-shirts Ayaka Sasaki Model black&pink XSJPY 3,899 ( USD 24.80 )
-
【L-Flight】】PRO Sayaka Sasaki Model ver.5 Teardrop Mix JPY 990 ( USD 6.29 )
-
CUESOUL
Aglaia2 Short Sayaka Sasaki ModelJPY 16,000 ( USD 101.80 )
-
【L-Flight】】PRO Sayaka Sasaki Model ver.5 Shape Mix JPY 990 ( USD 6.29 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
KTM. Comment
本当はもっと順位が上でもいいんだけど、上位のモデルが個性を上手く出せていてこの順位に。
痒いところに手が届いているシェイプがさすが。これは万能タイプと言ってもいいかもね。