Darts / 【TARGET】AGORA A31 2BA 19g 100211
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.3g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
New series featuring a combination of radial grooves and precision milling cuts.
This 90% tungsten model is suitable for various grip styles.
AGORA SOFT A31 19g
Material: 90% Tungsten
Length: 43.0mm
Maximum Diameter:7.0mm
Barrel Weight: Approx. 17.3g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
TARGET
REBEL REBORN SMASH Junya Koikawa ModelJPY 9,200 ( USD 57.93 )
-
TARGET
POWER-9FIVE GENERATION-5 PHIL TAYLOR'S 95% Tungsten DARTS ORIGINAL SOFT 200931JPY 17,700 ( USD 111.47 )
-
TARGET
POWER-9FIVE PHIL TAYLOR'S GEN-3 ORIGINAL 2BA 20g 200915JPY 15,999 ( USD 100.76 )
-
TARGET
REBEL RAIDER Hideki Aizono model GHOST LIMITED EDITIONJPY 23,223 ( USD 146.25 )
-
TARGET
SMASH G2 Junya Koikawa ModelJPY 11,000 ( USD 69.27 )