Darts / 【TARGET】REBEL REBORN SMASH Junya Koikawa Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , delta cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.8mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The tour pro model series "REBEL" is reborn with a new look. ......
REBEL REBORN
A 90% tungsten barrel with authentic specs.
Based on the opinions of tour pros and combined with a functional black coating, a highly practical darts barrel is completed.
SMASH
The first barrel produced by Mitsumasa Hoshino, the Junya Koikawa model!
The Junya Koikawa or Shigeya Abe model is based on the Mitsumasa Hoshino model "PYRO" and is the first model produced by Mitsumasa Hoshino.
The gear grip and delta cut are utilized, while the multi-stage layers are incorporated to create a feeling that is different from the original "PYRO".
Junya Koikawa's personality is expressed in the cherry blossom laser ring.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length: 40.0mm
Maximum diameter:7.8mm
Barrel weight:19.0g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Junya Koikawa Model Items
-
TARGET
CHARM Series SMASH GENERATION 3 Junya Koikawa Model 2BA 210440JPY 19,800 ( USD 125.62 )
-
TARGET
REBEL REBORN SMASH Junya Koikawa ModelJPY 9,200 ( USD 58.36 )
-
TARGET
K-FLEX SMASH JUNYA KOIKAWA Model Standard Short Clear 410221JPY 1,879 ( USD 11.92 )
-
TARGET
CHARM Series SMASH GENERATION 3 Junya Koikawa Model SWISS POINT 190539JPY 19,800 ( USD 125.62 )
-
TARGET
SMASH G2 Junya Koikawa ModelJPY 11,000 ( USD 69.78 )
-
8FLIGHT
Jyunya Koikawa Model standardJPY 880 ( USD 5.57 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )