Darts / 【TARGET】AGORA A01 STEEL 24g 100201
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 54.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
New series featuring a combination of radial grooves and precision milling cuts.
This 90% tungsten model is suitable for various grip styles.
AGORA STEEL A01 24g
Material: 90% tungsten
Length: 54.0mm
Maximum diameter: 6.5mm
Barrel weight: 24g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
harrows
PRIME flight 7500JPY 489 ( USD 3.11 )
-
TARGET
POWER Titanium Shaft G8 Black Short 380040JPY 2,341 ( USD 14.89 )
-
CAMEO
PORTABLE COIN CASE LEATHER NaturalJPY 2,739 ( USD 17.42 )
-
TARGET
K-FLEX PHIL TAYLOR Model Standard Intermediate Black 410145JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
SHADE
Motomu Sakai Replica uniform 25-26 XLJPY 22,000 ( USD 139.97 )
-
SHADE
T-shirt Mana Kawakami model Cosplay 2019 XXLJPY 3,900 ( USD 24.81 )