Darts / 【TARGET】AGORA A02 STEEL 26g 100203
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
New series featuring a combination of radial grooves and precision milling cuts.
This 90% tungsten model is suitable for various grip styles.
AGORA STEEL A02 26g
Material: 90% tungsten
Length: 51.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel weight: 26g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-Flight
PRO Akari Oshiro Model ver.5 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
CAMEO
PORTABLE COIN CASE WORK INDIGOJPY 1,628 ( USD 10.35 )
-
CAMEO
MULTI CASE LEATHER NATURALJPY 3,278 ( USD 20.85 )
-
TARGET
Carrera STEEL C18 21g 124918JPY 11,509 ( USD 73.22 )
-
CAMEO
cac2193 BlackJPY 5,786 ( USD 36.80 )
-
Harrows
SMART POCKET CASE XL GRAY/REDJPY 5,940 ( USD 37.78 )