Darts / 【TARGET】CARRERA AZZURRI AZ02 STEEL 21g 100252
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Innovative pixel grip and precision milling.
The new "Carrera" series features an Azzurri blue titanium coating to protect the barrel.
CARRERA AZZURRI STEEL AZ02 21g
Material: 90% Tungsten
Length:50.0mm
Maximum diameter:6.6mm
Barrel weight:21g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
STEAL
stc1408 OrangeJPY 1,650 ( USD 10.49 )
-
Harrows
haf1321 ShapeJPY 308 ( USD 1.95 )
-
TARGET
K-FLEX RISING SUN Gen2 Haruki Muramatsu Model Standard Medium White 410281JPY 1,879 ( USD 11.95 )
-
JAKO
jkc0462 BrownJPY 7,040 ( USD 44.79 )
-
Harrows
ALAMO VS2 Medium ClearJPY 1,100 ( USD 6.99 )
-
FLAGS
Coach Jacket Black XLJPY 7,900 ( USD 50.25 )