Darts / 【TARGET】CARRERA AZZURRI AZ02 STEEL 23g 100253
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 51.8mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Innovative pixel grip and precision milling.
The new "Carrera" series features an Azzurri blue titanium coating to protect the barrel.
CARRERA AZZURRI STEEL AZ02 23g
Material: 90% Tungsten
Length: 51.8mm
Maximum diameter:6.6mm
Barrel weight:23g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
975 ULTRA MARINE 03 Swiss Point 22g 190250JPY 35,800 ( USD 227.78 )
-
Harrows
DAVE CHISNALL MODEL SERIES 4 2BA 20gJPY 24,200 ( USD 153.97 )
-
TARGET
Yohkoh 03 Steel 22g 190147JPY 6,499 ( USD 41.34 )
-
UNICORN
NOIR 90% TUNGSTEN GARY ANDERSON 23G No.27801JPY 13,037 ( USD 82.95 )
-
TRiNiDAD×FOOT
ArmSupporter Miyu Miyawaki Thunderbolt BEAR LJPY 1,980 ( USD 12.59 )
-
TARGET
Yohkoh 01 Steel 23g 190141JPY 6,499 ( USD 41.34 )