Darts / 【S4】MAGDALA WINE
( 1 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | S4 |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Mulch Cut |
| Length | 41.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.8mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
MAGDALA WINE
The second in the "Goddess neck" series!
The difference between the largest diameter and the smallest diameter is over 4mm.
The taper of the outline is unparalleled.
It's a different kind of grip, and the thinness of this neck is so good that it becomes a habit!
It's also good that your fingers fit perfectly in this neck part and you don't get lost in the grip!
The release is also sharp because of the cut that hangs most in the center of the grip, allowing you to fly the way you want.
Specifications
Material: 90% tungsten
Maximum diameter:8.8mm
Overall length: 41.0mm
Weight:16.5g (Barrel only)
Center of Gravity: Front
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
Japan Review
5.00
1 Reviews
|
|
1 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2018-10-06
It naturally rotates and
and fly steadily.
I am back in good shape.
I found a great barrel!
12 people found this helpful
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Harrows
CLIC Standard gradation Deep Pink MediumJPY 660 ( USD 4.19 )
-
CAMEO
PORTABLE COIN CASE PLANE SilverJPY 1,628 ( USD 10.35 )
-
UNICORN
ULTRA CORE 90% Gary Anderson phase3 No.5122JPY 18,333 ( USD 116.65 )
-
Harrows
CARBON 360 RedJPY 1,100 ( USD 6.99 )
-
Edge Sports
Master Shaft Plus mss0531JPY 608 ( USD 3.86 )
-
L-Flight
flf1451JPY 764 ( USD 4.86 )