Darts / 【Bull's Fighter】Tungsten90% YEON DEUX Hyper Black
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | bull's fighter |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.35 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/14 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
YeonDeux Hyper Black
Remake model of "YEON DEUX" modeled by famous Korean player, Yang Song Kook
The weight is 21g, and the design is suitable for people with thick hands.
The weight can be felt firmly, the cut is just right, and it flies strongly.
The Hyper Black is a popular product in Korea and is now available in a stylish version.
Newly developed coating technology makes it more durable and prevents it from slipping out of your hand.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:43.0mm
Maximum diameter:7.2mm
Barrel weight:21.0g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.29 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.25 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.31 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.14 )
-
SANGREAL
Bandiera Tomoya Tsumura Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.25 )