Darts / 【TARGET】POWER 9FIVE PHIL TAYLOR model GEN-6 Swiss Point steel 22g 200940
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The 6th generation of Phil Taylor's model with a different outline from the previous generation.
The rear part has inherited the characteristic sandblasted finish with no color.
This NEW barrel has a sleek and modern design.
The steel tip model features the Swiss Point system that Phil raved about!
Specifications
Material: 95% Tungsten
Length:44.0mm
Maximum Diameter:7.60mm
Barrel Weight:22.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
How to use? SWISS POINT replacement tool is included in STEEL MODEL only.
PHIL TAYLOR Model Items
-
TARGET
POWER G10 PRO.ULTRA Kite 3set 336920JPY 800 ( USD 5.09 )
-
TARGET
K-FLEX STEPHEN BUNTING Model Standard Intermediate Black 410124JPY 2,480 ( USD 15.77 )
-
8FLIGHT
PHIL TAYLOR Model Tear Drop Black 400091JPY 935 ( USD 5.94 )
-
TARGET
POWER-9FIVE PHIL TAYLOR'S GEN-2 ORIGINAL 2BA 18g 200135JPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TARGET
taf0414 ShapeJPY 360 ( USD 2.28 )
-
TARGET
POWER-8ZERO BLACK TITANIUM straight 2BA 19g 200245JPY 8,800 ( USD 55.99 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )