Darts / 【TARGET】CARRERA SPORT TURBO STEEL 26g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Multi-color prismatic coating and bi-teral grip technology.
The new "Carrera" series has a sportier look.
CARRERA SPORT TURBO STEEL 26g
Material: 90% Tungsten
Length: 52.0mm
Maximum diameter:7.3mm
Barrel weight:26g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
Nastri 02 Swiss Point Steel 24g 190151JPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
SHADE
PLAYER COLLABORATION T-shirt 2025 Yuriko Yamaguchi Indigo LJPY 4,500 ( USD 28.63 )
-
TARGET
Hema 02 Swiss Point Steel 21g 190124JPY 11,999 ( USD 76.35 )
-
TARGET
CARRERA SPORT TURBO STEEL 24gJPY 11,509 ( USD 73.22 )
-
TARGET
CARRERA SPORT CHARGER STEEL 22gJPY 11,509 ( USD 73.22 )
-
TARGET
CARRERA AZZURRI AZ03 STEEL 24g 100255JPY 13,037 ( USD 82.95 )