Darts / 【UNICORN】WolrdChampion AMBASSADOR 95% JOHN PART 22G No.27470
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.35mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
[John Part
Born in 1966. Born in Canada. Nicknamed "Darth Maple".
He has won the BDO World Championship once and the PDC World Championship twice.
He is also active as a commentator on television.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:50.8mm
Maximum diameter:6.35mm
Weight:22g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Aluminum Shaft x 3 (1 set)
Case
JOHN PART Model Items
-
COSMODARTS
THE DEATH SABRES John Part Model 16.0gJPY 12,100 ( USD 76.23 )
-
unicorn
Golden unicorn John Part 20g No03039JPY 8,171 ( USD 51.48 )
-
unicorn
World Champion John Partト 16g 4057JPY 9,324 ( USD 58.75 )
-
unicorn
Golden unicorn John Part 18g No03038JPY 8,171 ( USD 51.48 )
-
COSMO DARTS
John Part model THE DEATH SABRES STEEL 21.9gJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
COSMO DARTS
csd0053 Tungsten 90% StraightJPY 16,500 ( USD 103.96 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )