Darts / 【UNICORN】WolrdChampion AMBASSADOR 95% JOHN PART 26G No.27472
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 26.0g |
| Maximum Diameter | 6.99mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
[John Part
Born in 1966. Born in Canada. Nicknamed "Darth Maple".
He has won the BDO World Championship once and the PDC World Championship twice.
He is also active as a commentator on television.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:50.8mm
Maximum diameter:6.99mm
Weight:26g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Aluminum Shaft x 3 (1 set)
Case
JOHN PART Model Items
-
unicorn
World Champion John Partト 16g 4057JPY 9,324 ( USD 59.32 )
-
Unicorn
Q.100 PLUS Q2 DARTH MAPLE JOHN PART No.68713JPY 255 ( USD 1.61 )
-
COSMODARTS
THE DEATH SABRES John Part Model 16.0gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
COSMODARTS
THE DEATH SABRES John Part Model STEEL 21.9gJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
COSMODARTS
THE DEATH SABRES John Part Model 18.0gJPY 12,100 ( USD 76.98 )
-
UNICORN
WolrdChampion AMBASSADOR 95% JOHN PART 22G No.27470JPY 9,982 ( USD 63.51 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )