Darts / 【ULTIMA DARTS】Le BOURGEON Eriko Toyama Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | ULTIMA DARTS |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wing Cut , Steer cut( Step cut ) , Multifaceted Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Eriko Tomiyama Model Items
-
L-Flight
flf4112 ShapeJPY 764 ( USD 4.86 )
-
TARGET
REBEL REBORN THE WILD ROSE Eriko Toyama Model (& Special Darts Live Card)JPY 9,200 ( USD 58.53 )
-
Ultima
dia EXCORE(4BA)JPY 13,445 ( USD 85.54 )
-
ULTIMA DARTS
Le BOURGEON Eriko Toyama Model 2BAJPY 15,481 ( USD 98.50 )
-
Ultima
dia 2BAJPY 13,750 ( USD 87.48 )
-
ULTIMA DARTS
ulc0306 WhiteJPY 5,296 ( USD 33.69 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Red Dragon
girl's of darts official 2017 calendarJPY 3,667 ( USD 23.33 )
-
Ultima
INNOCENCE EXCORE(4BA)JPY 13,445 ( USD 85.54 )
-
DARTSLIVE
NINJA TRAINERJPY 4,378 ( USD 27.85 )
-
L-Flight
flf0146 Shape Clear PurpleJPY 590 ( USD 3.75 )
-
MIRARCH
Luciole Hotaru Igarashi ModelJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
L-Flight
PRO Zong Xiaochen Model ver.1 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )