Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE"ARCTIC ROAR"Han Woong Hee Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Utility Straight
Equipped with a rectangular cut that is well-balanced and can disperse power to the ground surface.
The straight shape and rectangular cut with excellent grip produces a sharp and sharp flight.
Also, because the cut is on the entire barrel, you can feel the solid throwing power at any grip position of 48mm in length.
You can feel the solid throwing feel of the straight darts design.
Specifications
Material : Tungsten95
Length : 48.0mm
Maximum Diameter : 6.6mm
Weight : 19.0g(Barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO
Tip : Premium Lippoint
Flight : Dee.flight with A-FLOW logo
Han Woong Hee Model Items
-
L-Flight×DYNASTY
PRO ARCTIC Han Woong Hee Model Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.40 )
-
【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE ARCTIC LOPE 【PRO】Han Woong Hee Model JPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"ARCTIC ROAR"Han Woong Hee ModelJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
L-Flight×DYNASTY
PRO ARCTIC Han Woong Hee Model Shape BlueJPY 850 ( USD 5.40 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT ARCTIC REBIRTH Han WoongHee MODEL SteelJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PREMIUM Han Woong Hee MODELJPY 13,037 ( USD 82.95 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
S-DARTS
FLAG 700×1800JPY 2,200 ( USD 13.99 )
-
UNICORN
WolrdChampion Gary Anderson 2BA 18g No.4188JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
PICPIN
Fujioka Kota AJPY 770 ( USD 4.89 )
-
TRIPLEIGHT
effort3 plane Akihiko Owaku Model 2BA 20gJPY 12,800 ( USD 81.44 )
-
GSD
BIGLOGO T-shirts Natsumi Iwata Collaborated Black SJPY 4,000 ( USD 25.45 )