Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE"ISABELL"Jesus Noguera Perea Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Steer cut( Step cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
ISABELL with two faces
The tapered part of the torpedo shape is made up of no cuts.
The tapered part of the Torpedo is made up of uncut parts, and it shows completely different characteristics depending on whether you grip the uncut part or the rear part of the barrel.
If you grip the front part, it is THE Torpedo. The grip position is easy to find, and because it is uncut, you can throw it using only the taper angle without over-hitting.
On the other hand, when you grip the rear part, you feel as if you are throwing a straight lure.
The cut is made up of only the step ring cut, so you can reproduce a stable throw without any peculiarities.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 40.0mm
Maximum Diameter : 7.2mm
Weight : 17.0g(Barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO
Tip : Premium Lippoint
Flight : Dee.flight with A-FLOW logo
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )