Darts / 【MONSTER】GHOST II Tsuneki Zaha Model Gold STEEL
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.4g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
GHOST II
This time, we will sell the renewed Tsuneteru Zanami model "GHOST II".
This work has evolved starting from the fine adjustment of the outline.
The cut is a special cut to match the wide ring cut inherited from the previous work.
Under the influence of this special cut, it has evolved into a cut that is easier to fit in the finger than the previous work and is also easier to release.
The vertical cut in the center from the tip side plays a role in assisting grip and improving grouping power.
Goldcoating has been applied to give the barrel a bright look.
Please experience the evolution of the "GHOST 2"!
GHOST II STEEL 22g
Material: 90% Tungsten
Barrel weight: 20.4g
Barrel diameter: 7.4mm
Barrel length: 42.0mm
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tsuneki Zaha Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE "Z No.5" Tsuneki Zaha MODELJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
MONSTER
mod0011 Tungsten 90% TorpedoJPY 10,267 ( USD 65.32 )
-
MONSTER
GHOSTJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
MONSTER
GHOST3JPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
MONSTER
GHOST VI Tsuneki Zaha Model 2BAJPY 12,018 ( USD 76.47 )
-
DYNASTY
A-FLOW"Z 80"ZAHA TSUNEKI ModelJPY 8,479 ( USD 53.95 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )