Darts / 【MONSTER】GHOST VI Tsuneki Zaha Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.4g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
GHOST VI
MONSTER player Tsuneki Zanami professional long-awaited new model
"GHOST VI" greets a new frontier!
This model is made with a combination of 10 vertical cuts, a ring cut and a micro-shark cut.
The ring cut and the vertical cut area gives you a strong hooking feeling.
The microshark cut adjusts this strong action to a mild action.
GHOST VI STEEL 22g
Material: 90% tungsten
Barrel weight: 20.4g
Barrel Diameter: 7.4mm
Barrel length: 42.0mm
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tsuneki Zaha Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE "Z No.5" Tsuneki Zaha MODELJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
MONSTER
mod0011 Tungsten 90% TorpedoJPY 10,267 ( USD 65.32 )
-
MONSTER
GHOSTJPY 11,000 ( USD 69.98 )
-
MONSTER
GHOST3JPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
MONSTER
GHOST VI Tsuneki Zaha Model 2BAJPY 12,018 ( USD 76.47 )
-
DYNASTY
A-FLOW"Z 80"ZAHA TSUNEKI ModelJPY 8,479 ( USD 53.95 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )