Darts / 【GRRM】Hawaii Makaha Enzo Liaoi Model Black Limited
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | Green Room |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Multifaceted Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Enzo Liao's "Makaha" model
Model used by Taiwanese player Enzo Liao.
The main cut is a deformed scalloped cut with a necked grip area for a great fit.
In addition, the polygonal cut of the tip side is a dime, and the shaft side is an octagon to support a variety of grip.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:43.0mm
Maximum diameter: 7.4mm
Weight: 18.0g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Enzo Liao Model Items
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
TARGET
REBEL REBORN ARMAGEDON MASA LUI ModelJPY 9,200 ( USD 58.53 )
-
MISSION DARTS MISSION Alimix Spin SHAFT Black Tweenie JPY 500 ( USD 3.17 )
-
WINMAU
Vecta black short 7025-101JPY 638 ( USD 4.05 )
-
MASTER STROKE
GLICO Aloha shirt Yasutoshi Matsumoto Model Blue MJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
G's DARTS
SALM III Yuta Kazama Model STEELJPY 10,800 ( USD 68.71 )
-
WINMAU
wss0011 WhiteJPY 662 ( USD 4.21 )