Darts / 【G's DARTS】BLADE3 Kazuki Fukui model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | G's DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.1mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Slightly slender Torpedo, arrived at through repeated trial and error
The grip area is made up of a standard ring cut.
Fine ring cut at the point enables stable grip which fits to your hand.
Furthermore, dot cut is inserted in the convex part.
By adding a good amount of friction, it prevents the grip from shifting.
WEIGHT is 20.5g, 2g lighter than the previous model.
Just by swinging lightly, intact the image that goes to the target naturally
It has been renewed to the specification that is easy to use.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:45.0mm
Maximum diameter:7.1mm
Barrel Weight:20.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
ターゲット
K-FLEX SHAPE Short Neon Yellow 410049JPY 1,580 ( USD 10.05 )
-
TARGET
BLACK MARQUE PHANTOM SWISS POINT 190522JPY 14,000 ( USD 89.07 )
-
TARGET
LUKE LITTLER Model 2BA 210324JPY 18,000 ( USD 114.53 )
-
TARGET
BLACK MARQUE CHAOS 2.0 Leonard Chai Model SWISS POINT 23g 190576JPY 19,800 ( USD 125.98 )
-
Infinity Balance
iba0021JPY 5,500 ( USD 34.99 )
-
TARGET
SCOPE 04 SWISS POINT 22g 190340JPY 11,999 ( USD 76.35 )