Darts / 【DYNASTY】A-FLOW SILVER LINE EARTH"VERONA"
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 80% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Wing Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
-A series of 80% tungsten barrels developed with the concept of high quality at a low price.
The grip is easy to understand because it is tapered from one step to the grip position.
The main cut is a large wing cut with a blued ring cut for a great grip.
The dart flies powerfully.
Specifications
Material : Tungsten80
Length : 40.0mm
Maximum Diameter : 7.6mm
Weight : 16.5g(Barrel only)
Set Contents
Shaft : LARO
Tip : Premium Lippoint
Flight : Dee.flight with A-FLOW logo
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )