Darts / 【TRIPLEIGHT】ASTRA DRAGOON Ryuki Morikubo Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TRIPLEIGHT |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Micro Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.5g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
DYNASTY TRIPLEIGHT first model!
Dragon tail cut reminiscent of the tail of the dragon put in a spiral to the main cut is the biggest weapon in this work.
Sucking at the time of grip. In addition, to improve the sense of release, the finish active look like ASTRA.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 45.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel Weight:22.5g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee. flight with TRIPLEIGHT logo x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Ryuki Morikubo Model Items
-
ASTRA DARTS
DRAGOON4 Ryuki Morikubo Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
ASTRA DARTS
DRAGOON3 Ryuki Morikubo Model No.5JPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
ASTRA DARTS
Re:DRAGOON FR RYUKI MORIKUBO MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
ASTRA DARTS
Re:DRAGOON FF RYUKI MORIKUBO MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
ASTRA DARTS
DARTS DRAGOON PW RYUKI MORIKUBO MODEL 2BA 17.5gJPY 16,800 ( USD 106.89 )
-
TRIPLEIGHT
ASTRA DRAGOON Coating type Ryuki Morikubo Model 2BAJPY 14,800 ( USD 94.17 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
Darts Studio Macau
player goods hand towel Shiori Sato ModelJPY 1,100 ( USD 6.99 )
-
TRIPLEIGHT
ASTRA"DRAGOON II" Ryuki Morikubo Model 2BAJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
Hyper electra
Kowka2 SEVEN colors NatsumiI Enokido ModelJPY 12,500 ( USD 79.53 )
-
L-Style
KRYSTAL ONE Kasumi Sato model ver.1 ClearJPY 3,960 ( USD 25.19 )