Darts / 【DMC】Maverick 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DMC |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 38.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The barrel weight was adjusted from 16.5g to 18g.
The front of the barrel is simple, while the back is made up of a wide ring cut and a thin ring cut for a high level of perfection.
A standard barrel that is simple to handle and easy to grip.
Specifications
Overall Length:38.0mm
Maximum Diameter:7.3mm
Weight: 18.0g
Material:Tungsten90
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
JOKER DRIVER
零-ZERO-ALL COLOR SHAFT CLEAR(White Ravel) PINK 41.5mmJPY 660 ( USD 4.19 )
-
TIGA
STAR QUEEN Seina Nihonyanagi ModelJPY 13,200 ( USD 83.98 )
-
TARGET
RISING SUN G9 HARUKI MURAMATSU Model SWISS POINT 190537JPY 17,800 ( USD 113.25 )
-
jkc0104 JPY 4,180 ( USD 26.58 )
-
TARGET
DIAMOND PRO POINT Black 36mm No.109142JPY 1,100 ( USD 6.99 )
-
TARGET
BLACK MARQUE REYN 2.0 Reyn Agcaoili Model 2BA 210449JPY 14,000 ( USD 89.07 )