Darts / 【MONSTER】Tungsten 97% GHOST DLC 2BA 21g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 97% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Triple ring cut , Micro Cut , Vcut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
GHOST DLC
Tungsten 97% DLC SERIES
"GHOST DLC".
The tungsten 97% DLC series "GHOST DLC" is here!
The "GHOST DLC" is manufactured with such fine cuts that you would think you were holding a dart without any cuts.
The V-Cut and Micro-Cut are arranged alternately.
In addition, it has been designed with a vertical cut, which allows you to get the effect of the cut more than it should.
On the shaft side, the micro cut is applied to GHOST's unique outline that is easy to push out.
While the design allows for smooth gripping, it also performs well as a cut.
GHOST DLC 2BA 21g
Specifications
Material: 97% Tungsten
Length:42.0mm
Maximum Diameter:7.4mm
Barrel Weight:19.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Tsuneki Zaha Model Items
-
MONSTER
GHOST II Tsuneki Zaha Model Gold 2BAJPY 12,018 ( USD 75.72 )
-
MONSTER
GHOST3JPY 10,695 ( USD 67.38 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Z2 TSUNEKI ZAHA MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE Z2 TSUNEKI ZAHA MODEL No.5JPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE "Z" Tsuneki Zaha MODEL 2BAJPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
MONSTER
GHOST2 RemakeJPY 10,695 ( USD 67.38 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )