Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE"BIONIC"Steel Berry van Peer Model
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Spiral Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 23.0g |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
Expected at JPY 159.80 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/26 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The first model of the young Dutch genius Berry van Peer.
The front part of the barrel is double ring cut with narrow pitch, and the rear part is micro shark and ring cut.
It is designed to show stable performance.
The W spiral in the middle of the barrel plays an important role to move the dart intentionally.
This is the first model of the long straight barrel with a flawless finish.
Specifications
Material: 95% Tungsten
Length: 52.0mm
Maximum Diameter:6.2mm
Barrel Weight:23.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight with A-Flow logo x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Berry van Peer Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"BIONIC"Steel Berry van Peer ModelJPY 9,799 ( USD 61.32 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"BIONIC"Berry van Peer ModelJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BIONIC2 Berry van Peer Model SteelJPY 14,800 ( USD 92.60 )
-
L-Flight
EZ Berry Van Peer Model ver.3 Standard Clear WhiteJPY 880 ( USD 5.50 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BIONIC3 Berry Van Peer Model 2BAJPY 15,800 ( USD 98.86 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BIONIC3 Berry Van Peer Model SteelJPY 15,800 ( USD 98.86 )
DARTS Ranking
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.24 )
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Rainbow 2BA 20gJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
one80
Uta ver.2 Kaori Miura Model Pink Gold 2BA 20g S-DARTS Limited EditionJPY 13,200 ( USD 82.59 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 20gJPY 19,800 ( USD 123.90 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE PERSEUS METSU RYUSEI AZEMOTO MODEL 18gJPY 19,800 ( USD 123.90 )