Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE BIONIC2 Berry van Peer Model Steel
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Wing Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.4g |
| Maximum Diameter | 6.2mm |
| Center Of Gravity | Front |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Berry Van Peer player A-FLOW second model is completed.
The slim 52mm long straight barrel with DLC black coating is made up of 3 areas.
The rear area has a micro cut between the ring cuts to allow for delicate adjustments.
The center area is a combination of wing cut and ring cut with an additional vertical cut to provide a stable and strong grip.
The front area is a combination of micro shark cut and long slit cut to create a barrel that delivers a solid throw no matter which area is used as the main grip.
Specifications
Material : Tungsten90
Length : 52.0mm
Maximum Diameter : 6.2mm
Weight : 22.4g(including point)
Center of Gravity : Front
Set Contents
Barrel x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Dee.flight x 3 (1 set)
Berry van Peer Model Items
-
L-Flight
EZ Berry Van Peer Model ver.3 Standard BlackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BIONIC2 Berry van Peer Model SteelJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BIONIC3 Berry Van Peer Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.52 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE BIONIC2 Berry van Peer Model 2BAJPY 14,800 ( USD 94.17 )
-
L-Flight
EZ Berry Van Peer Model ver.3 Standard Clear WhiteJPY 990 ( USD 6.29 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"BIONIC"Steel Berry van Peer ModelJPY 9,799 ( USD 62.34 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
one80
Reflex Conversion Point Type FJPY 1,680 ( USD 10.69 )
-
CAMEO
Coin Case cac1055 WhiteJPY 1,027 ( USD 6.53 )
-
G's DARTS
Black Coating NUNOJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
TARGET
RVB 95 Raymond van Barneveld G2 SOFT 17g 100158JPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
PICPIN
Pastel Color CJPY 770 ( USD 4.89 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE CT TYPE PERSEUS・DR RYUSEI AZEMOTO MODEL 2BA 17.5gJPY 15,800 ( USD 100.52 )