Darts / 【TARGET】DAYTONA FIRE GT03 STEEL 24g 101920
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 6.5mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
A new range added to the flagship series that applies the processing technology of the concept model.
The 95% tungsten barrel is equipped with the same trapezoidal grip as the Daytona Fire and
A sporty blue coating reinforces and protects the grip area.
DAYTONA FIRE GT03 STEEL 24g
Specifications
Material: 95% Tungsten
Length:51.0mm
Maximum diameter:6.5mm
Barrel Weight:24.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 9 (3 sets)
Shaft x 9 (3 sets)
Flight protector x 9 (3 sets)
Pin Badge
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
L-Flight
EZ Akari Oshiro Model ver.5 Shape MIXJPY 990 ( USD 6.29 )
-
COSMODARTS
FRUITS OF THE LOOM x COSMO DARTS T-Shirt|ROY EHIME ORANGE XLJPY 4,400 ( USD 27.99 )
-
CAMEO
Coin Case caa2001 WhiteJPY 1,628 ( USD 10.35 )
-
TARGET
RAW POWER Titanium Shaft G11 Medium 380332JPY 2,979 ( USD 18.95 )
-
COSMODARTS
FRUITS OF THE LOOM x COSMO DARTS T-Shirt|ROY EHIME black LJPY 4,400 ( USD 27.99 )
-
SHADE
Haruki Muramatsu Support T-SHIRT 2023 MJPY 4,000 ( USD 25.45 )