Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE"RHEA"Kim Areum Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 42.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Korea's No.1 ladies player Kim Areum's first model
A double ring cut is placed in the main grip zone with thin reverse R processing for functionality.
This allows the barrel to fit perfectly in the hand for stable flight and easy release.
The black coating on the front of the barrel represents power, while the blue coating on the back expresses beauty.
Specifications
Material:90% tungsten
Length:42.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:18.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight with A-Flow logo x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint tip x 3 (1 set)
Kim Areum Model Items
-
FlightL×DYNASTY
RHEA Kim Areum Model Shape ClearJPY 850 ( USD 5.39 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RHEA2 Kim Areum Model SteelJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RHEA2 Kim Areum Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
FlightL×DYNASTY
RHEA Kim Areum Model Teadrop BlackJPY 750 ( USD 4.75 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE RHEA3 Kim Areum Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )