Darts / 【UNICORN】S/T WORLD CHAMPION TUNGS GARY ANDERSON 27G No.29004
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | unicorn |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Mulch Cut |
| Length | 52.3mm |
| Weight (barrel Only) | 27.0g |
| Maximum Diameter | 6.9mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
[Gary Anderson].
Born in 1970. Born in Scotland. Nicknamed "The Flying Scotsman".
Known as one of the smoothest throwers with consistent scoring skills.
He has won a total of 12 major titles in BDO and PDC.
The player himself uses 23g (steel) and 18g (soft).
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:52.3mm
Maximum diameter:6.9mm
Barrel Weight:27g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Case
GARY ANDERSON Model Items
-
Unicorn
ULTRAFLY .100 PLUS W/C JELLE KLAASEN No.68777JPY 326 ( USD 2.05 )
-
UNICORN
WORLD CHAMPION GARY ANDERSON Model PHASE5 Steel 23g No.29022JPY 11,999 ( USD 75.60 )
-
UNICORN
S/T WORLD CHAMPION TUNGS GARY ANDERSON 25G No.29003JPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
UNICORN
S/T WORLD CHAMPION TUNGS GARY ANDERSON 21G No.29001JPY 11,000 ( USD 69.30 )
-
UNICORN
NOIR GARY ANDERSON Model PHASE5 Steel 23g No.27852JPY 14,000 ( USD 88.20 )
-
UNICORN
WORLD CHAMPION GARY ANDERSON Model PHASE5 2BA 20g No.04503JPY 11,999 ( USD 75.60 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )