Darts / 【MONSTER】OGRE VII Morihiro Hashimoto Model 2BA 18g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | MONSTER |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Morihiro Hashimoto Model Items
-
MONSTER
OGRE III V4 Morihiro Hashimoto Model No.5 22gJPY 16,296 ( USD 103.68 )
-
MONSTER
OGRE VII Morihiro Hashimoto Model STEEL 22gJPY 12,018 ( USD 76.47 )
-
MONSTER
OGRE 3 SLEEKJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
MONSTER
OGRE STEELJPY 10,695 ( USD 68.04 )
-
MONSTER
OGRE VI Morihiro Hashimoto Model STEEL 22gJPY 12,018 ( USD 76.47 )
-
MONSTER
OGRE VI Morihiro Hashimoto Model No.5 18gJPY 12,018 ( USD 76.47 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )