Darts / 【DYNASTY】KATANA MEITOU HOTARUMARU 2BA
( 1 )
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , delta cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
| Center Of Gravity | Center , Rear |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A precious barrel-shaped long sword of 50.0mm in length.
The grip zone dyed in black is just like a sword handle.
The delicate triangle cut is the axis, and the ring cut that can realize a certain hook is arranged everywhere, and a stable grip and high control are materialized.
The sharp gold blade pattern consisting of 12 strands creates a sharp look and also plays a role in strengthening the grip.
The included flight comes pre-drilled with punch holes for shell lock.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:50.0mm
Maximum Diameter:7.0mm
Barrel Weight:21.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Dee.flight with KATANA logo x 3 (1 set)
L-SHAFT Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint Tips x 3 (1 set)
SHELL LOCK x 3 (1 set)
Japan Review
5.00
1 Reviews
|
|
1 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
|
|
0 |
2020-03-18
MOYA Barrel.
8 people found this helpful
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
DYNASTY×L-Flight
PRO Akihiko Owaku Model ver.2 Shape Black×SilverJPY 880 ( USD 5.59 )
-
PICPIN
PEROLINA DJPY 770 ( USD 4.89 )
-
JOKER DRIVER
NEXUS14 VEGAS CenterJPY 27,500 ( USD 174.97 )
-
L-Flight
PRO Adrian Gray Model ver.2 Shape blackJPY 990 ( USD 6.29 )
-
TRIPLEIGHT
trd1013 Tungsten 90% TorpedoJPY 9,219 ( USD 58.65 )
-
Harrows
VIVID BLUE Steel 23gRJPY 3,500 ( USD 22.26 )