Darts / 【Harrows】VIVID BLACK 2BA 18gR
SPEC
| Category | Soft-tip Darts(brass) |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Brass |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Mulch Cut |
| Length | 53.0mm |
| Weight (barrel Only) | 16.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 8.2mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
The perfect entry level barrel.
Coated and rebuilt with a cut that is rare for brass darts.
As the name suggests, the Vivid barrel comes in 4 vivid colors.
Comes with the Speedline shaft and the new Vivid flights.
VIVID BRASS
Specifications
Material: Brass
Length:53.0mm
Maximum Diameter:8.2mm
Barrel Weight:16.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 6 (2 sets)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
CAMEO
SKINNY ULTRA LIGHTS BlackJPY 3,997 ( USD 25.43 )
-
SHADE
SHADEBAT SHOULDER BAG 2023JPY 4,000 ( USD 25.45 )
-
SHADE
Player collaboration pin badge Mikuru SuzukiJPY 1,500 ( USD 9.53 )
-
COSMO DARTS
csp0103 MJPY 6,050 ( USD 38.48 )
-
TARGET
Swiss Point SAFE BOXEDJPY 2,600 ( USD 16.54 )
-
MASTER STROKE
T-shirts MIKURU SUZUKI United ver.1 White SJPY 3,565 ( USD 22.68 )