Darts / 【Winmau】Daryl Gurney 90% Tungsten - Special Edition steel 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | WINMAU |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
The model for Daryl Gurney, the winner of the Players Championship 2018.
The barrel is a simple barrel with a straight shape and ring cut like the previous model, but with the addition of a vertical cut, the barrel is easy to handle and provides a sense of security when gripping.
This barrel also has a vibrant green and black coating.
【Specs
Material: 90% Tungsten
Length:50.8mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel Weight:22g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Daryl Gurney Model Items
-
Winmau
Daryl Gurney model blackl edition steel 25g 1446-25JPY 11,880 ( USD 74.75 )
-
Winmau
Daryl Gurney model blackl edition 2BA 22g 2434-22JPY 11,880 ( USD 74.75 )
-
Winmau
Daryl Gurney model blackl edition steel 23g 1446-23JPY 11,880 ( USD 74.75 )
-
Winmau
Daryl Gurney model special edition steel 26g 1422-26JPY 11,880 ( USD 74.75 )
-
Winmau
SPECIALIST PLAYER FLIGHT Daryl Gurney model 6800-155JPY 352 ( USD 2.21 )
-
Winmau
Daryl Gurney 90% Tungsten - Special Edition steel 22gJPY 11,204 ( USD 70.49 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )