Darts / 【Winmau】Daryl Gurney 90% Tungsten - Special Edition steel 24g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | WINMAU |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.8mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
The model for Daryl Gurney, the winner of the Players Championship 2018.
The barrel is a simple barrel with a straight shape and ring cut like the previous model, but with the addition of a vertical cut, the barrel is easy to handle and provides a sense of security when gripping.
This barrel also has a vibrant green and black coating.
【Specs
Material: 90% Tungsten
Length:50.8mm
Maximum Diameter:6.8mm
Barrel Weight:24g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Daryl Gurney Model Items
-
Winmau
Daryl Gurney model blackl edition steel 25g 1446-25JPY 11,880 ( USD 74.75 )
-
Winmau
Daryl Gurney model blackl edition 2BA 22g 2434-22JPY 11,880 ( USD 74.75 )
-
Winmau
Daryl Gurney model blackl edition steel 23g 1446-23JPY 11,880 ( USD 74.75 )
-
Winmau
Daryl Gurney model special edition steel 26g 1422-26JPY 11,880 ( USD 74.75 )
-
Winmau
SPECIALIST PLAYER FLIGHT Daryl Gurney model 6800-155JPY 352 ( USD 2.21 )
-
Winmau
Daryl Gurney 90% Tungsten - Special Edition steel 22gJPY 11,204 ( USD 70.49 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )