Darts / 【Harrows】PREDATOR 90% STEEL 25gR
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | Harrows |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Maximum Diameter | 7.4mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
A barrel that can be gripped anywhere, front, center or rear, and is suitable for all players.
The tapered center cut allows you to perfectly capture the barrel's center of gravity.
The rear grip allows you to use your other fingers on the taper for a more stable grip.
PREDATOR 90% 25gR STEELTIP
Specifications
Material: 90% Tungsten
Total length: 50.0mm
Maximum diameter:7.4mm
Barrel Weight:25g
Standard:Hard
Barrel Match Weight:±0.05g
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )
Recently checked items
-
MASTER STROKE
T-shirts SEIGO ASADA Truss Black XXLJPY 3,870 ( USD 24.62 )
-
UNICORN
PURIST Phil Taylor Model Phase 6 BLACK 97%TUNGSTEN 25g No.27305JPY 12,223 ( USD 77.77 )
-
TARGET
POWER 8ZERO straight BLACK TITANIUM PHIL TAYLOR'S 80% STEEL 25g 200214JPY 7,639 ( USD 48.60 )
-
UNICORN
MAESTRO DIMITRI VAN DEN BERGH MODEL Steel 24gJPY 9,799 ( USD 62.34 )
-
joa0023 JPY 10,780 ( USD 68.58 )
-
JOKER DRIVER
jof0251 FFJPY 550 ( USD 3.49 )