Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE"LISA?〜THE OWL〜"Kim Hyojin Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Double Ring Cut , Shark Cut , Spiral Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Kim Hyojin's long-awaited second model, which recorded a smash hit as the first model.
The maximum diameter and weight have been increased from the previous model and the taper angle has been sharpened to increase the attack power.
The power transfer to the dart is quick and it rises to top speed from the moment of release.
The spiral cut is combined with the double ring cut that has a reputation for control performance to create a finish that is excellent in the hand.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:40.0mm
Maximum diameter:7.6mm
Barrel Weight:18.0g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
A-FLOW Dee.flight with logo x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint tip x 3 (1 set)
Kim Hyojin Model Items
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA5 キム・ヒョジンモデル 2BA 18gJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"LISA"Kim Hyojin Model No.5JPY 12,800 ( USD 81.21 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA3.5 Kim Hyojin Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA3 Kim Hyojin Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA4 キム・ヒョジンモデル 2BA 21gJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY×L-Flight
LISA2 Kim Hyojin Model Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.39 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )