Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE LISA4 キム・ヒョジンモデル 2BA 19g
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Spiral Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 43.0mm |
| Weight (barrel Only) | 19.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.6mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
Busan Mermaid-LISA4- with a beautiful form from Kim Hyojin's popular LISA series is now available.
From the beautifully curved front mermaid line, the center slightly to the rear signals the start of the grip area,
The functional cross spiral, which has been adopted from LISA3, is placed in the center slightly behind the front mermaid line, signaling the start of the grip area.
The main grip area, on the other hand, features an ingenious design with an ultra-strong composite cut centered on a ring cut.
The released arrow dances in a beautiful and powerful parabolic line.
Two types are completed: 19g in the standard rainbow color of the LISA series and 21g in the new Black x Blue coloring.
Specifications
Material: 90% tungsten
Overall length: 43.0mm
Maximum diameter: 7.6mm
Barrel weight: 19.0g
Standard: 2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Kim Hyojin Model Items
-
DYNASTY×FlightL
LISA Kim Hyojin Model Small WhiteJPY 850 ( USD 5.39 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA3.5 Kim Hyojin Model 2BAJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY×L-Flight
LISA2 Kim Hyojin Model Shape WhiteJPY 850 ( USD 5.39 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA3 Kim Hyojin Model 2BAJPY 14,800 ( USD 93.89 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA4 キム・ヒョジンモデル 2BA 19gJPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE LISA5 キム・ヒョジンモデル 2BA 20gJPY 15,800 ( USD 100.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )