Darts / 【ULTIMA DARTS】KAISER2 STANDARD EDITION Enokuma Shuichi Model 2BA
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | ULTIMA DARTS |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Steer cut( Step cut ) , Vcut , Mulch Cut |
| Length | 40.0mm |
| Weight (barrel Only) | 17.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.3mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Shuichi Enomata Model Items
-
ULTIMA DARTS
KAISER4 TYPE2 Plus Enokuma Shuichi ModelJPY 15,950 ( USD 100.45 )
-
Fit Flight
Shuichi Enokuma Model ver.3 Shape NaturalJPY 870 ( USD 5.47 )
-
ULTIMA DARTS
KAISER5 TYPE1 Blue Shuichi Enokuma ModelJPY 15,950 ( USD 100.45 )
-
ULTIMA DARTS
KAISER4 TYPE3 Enokuma Shuichi ModelJPY 15,950 ( USD 100.45 )
-
ULTIMA DARTS
KAISER3 TYPE2 BLACK Enokuma Shuichi Model 2BAJPY 15,950 ( USD 100.45 )
-
ULTIMA DARTS
KAISER5 TYPE1 Plus Shuichi Enokuma ModelJPY 15,950 ( USD 100.45 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )