Darts / 【TARGET】KING COREY CADBY STEEL 25g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Diamond Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 25.0g |
| Maximum Diameter | 7.0mm |
Expected at JPY 158.78 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 4/1 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
COREY CADBY
2016 PDC World Youth Champion, Corey Cadby's new model!
It has a classic look with a combination of nurring process and radial grooves.
Gold and black functional coating to protect the barrel and enhance the grip area.
[Cory Cadby Player Profile]
Crowned the Youth PDC World Champion in 2016.
A young Australian male who earned his PDC Tour card in 2018 and is now a full-fledged PDC competitor.
He also won the 2018 UK Open Qualifier against the current World Champion Rob Cross.
KING STEEL TIP 25g
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:51.0mm
Maximum diameter:7.0mm
Barrel weight:25.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.83 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.05 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.12 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.77 )
Recently checked items
-
SHADE
Kosuzu Iwao COLLABORATION T-SHIRT 2024 White MJPY 4,000 ( USD 25.19 )
-
DMC
SUS Stainless Falcon2 2BAJPY 3,080 ( USD 19.39 )
-
CONDOR
Fidel Corral Martin Model Chick small middle mixJPY 1,180 ( USD 7.42 )
-
【L-Flight】】PRO Ryuta Arihara Model 2024 CHAMPION dimple Shape MIX JPY 880 ( USD 5.53 )
-
TARGET
TAG PRO GRIP Shaft Black & Green Intermediate 3set 380311JPY 1,280 ( USD 8.06 )
-
UNICORN
CONTENDER TORU SUZUKI model Phase2 Rosso 2BAJPY 14,800 ( USD 93.20 )