Darts / 【TARGET】KING COREY CADBY STEEL 21g 100481
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Diamond Cut , Mulch Cut |
| Length | 51.0mm |
| Weight (barrel Only) | 21.0g |
| Maximum Diameter | 6.85mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
COREY CADBY
2016 PDC World Youth Champion, Corey Cadby's new model!
It has a classic look with a combination of nurring process and radial grooves.
Gold and black functional coating to protect the barrel and enhance the grip area.
[Cory Cadby Player Profile]
Crowned the Youth PDC World Champion in 2016.
A young Australian male who earned his PDC Tour card in 2018 and is now a full-fledged PDC competitor.
He also won the 2018 UK Open Qualifier against the current World Champion Rob Cross.
KING STEEL TIP 21g
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:51.0mm
Maximum diameter:6.85mm
Barrel weight:21.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )
Recently checked items
-
DYNASTY
KATANA KIWAMI MikazukiJPY 7,800 ( USD 49.48 )
-
DYNASTY
A-FLOW BLACK LINE"WARWOLF"NAKAMURA SHUNTARO MODEL 2BAJPY 12,800 ( USD 81.21 )
-
DYNASTY
A-FLOW CRYSTAL LINE "AQUA SPEAR"JPY 11,999 ( USD 76.13 )
-
DYNASTY
KATANA Homura No.5JPY 9,799 ( USD 62.17 )
-
TARGET
ROB CROSS model 80 BLACK steel 22g 190009JPY 8,400 ( USD 53.29 )