Darts / 【XQ MAX DARTS】BIG BEN Benito van de Pas original 90%
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | XQ Max Darts |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Triple ring cut , Mulch Cut |
| Length | 45.0mm |
| Weight (barrel Only) | 15.7g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.4mm |
Expected at JPY 158.91 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/20 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Sold Out
Product information
Big Ben Benito van de Pas original 90%.
The new 18 gram XQMAX Benito van de Pas model.
The XQMAX Benito van de Pas is a new model from the previous Torpedo design. The XQMAX Benito van de Pas has a straight barrel with a clear grip position.
Made with 90% tungsten.
The darts are laser engraved with the BvdP logo and the XQ-Max logo.
The set comes with a black nylon shaft and "BvdP BIG BEN" standard flights.
■Specs
Material: 90% Tungsten
Length: 45mm
Maximum Diameter:6.4mm
Barrel Weight:15.7g
Standard:2BA
According to S-Darts
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
Benito Van De Pas Model Items
-
XQ MAX DARTS
BIG BEN Benito van de Pas original 90% Steel 23gJPY 8,963 ( USD 56.40 )
-
XQ MAX DARTS
Benito Van De Pas Silver steel 25gJPY 7,945 ( USD 49.99 )
-
XQ MAX DARTS
Benito Van De Pas Silver steel 23gJPY 7,945 ( USD 49.99 )
-
XQ MAX DARTS
BIG BEN Benito van de Pas original 90% Steel 25gJPY 8,067 ( USD 50.76 )
-
XQ MAX DARTS
BIG BEN Benito van de Pas original 90% Steel 21gJPY 8,963 ( USD 56.40 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 89.98 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.86 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 96.91 )
-
COSMODARTS
DISCOVERY LABEL Daisuke Akamatsu Model 2BAJPY 9,900 ( USD 62.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.74 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 110.74 )