Darts / 【TARGET】REBEL REBORN THE ROC ALEX HON Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Straight |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Pixel cut , Mulch Cut |
| Length | 44.0mm |
| Weight (barrel Only) | 18.8g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.7mm |
Expected at JPY 157.16 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/11 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
Tour pro model series "REBEL" is reborn with a new look. ......
REBEL REBORN
A 90% tungsten barrel with authentic specs.
Based on the opinions of tour pros and combined with a functional black coating, this is a highly practical darts barrel.
Hong Kong players' models are now all available in the REBEL REBORN series with black face.
REBEL REBORN THE ROC
Hong Kong player ALEX HON's model.
Specifications
Material: 90% tungsten
Length:44.0mm
Maximum Diameter:6.7mm
Barrel Weight:18.8g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
Tip x 3 (1 set)
ALEX HON Model Items
-
L-Flight
Alex Hon model ver.3 standard blueJPY 990 ( USD 6.29 )
-
L-Flight
flf6142 StandardJPY 764 ( USD 4.86 )
-
L-Flight
flf1844 RocketJPY 764 ( USD 4.86 )
-
L-Flight
flf1841 StandardJPY 764 ( USD 4.86 )
-
TARGET
REBEL REBORN THE ROC ALEX HON ModelJPY 9,200 ( USD 58.53 )
-
L-Flight
Alex Hon model ver.3 shape whiteJPY 990 ( USD 6.29 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.98 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.98 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.35 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 110.07 )
-
SANGREAL
Radiant Keita Ono Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 16,500 ( USD 104.98 )
-
TRiNiDAD
KID TYPE4 Tomoya Goto Model 2BA S-DARTS Limited EditionJPY 15,400 ( USD 97.98 )