Darts / 【DYNASTY】A-FLOW BLACK LINE "ENIGMA"Tan Jenn Ming Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | DYNASTY |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Shark Cut , Wave cut ( Scalloped cut,Ripple cut ) , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 48.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.5g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 6.8mm |
| Center Of Gravity | Center |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
First model for Tan Jenn Ming who participated in SUPER DARTS 2018.
This model is made up of wave cut, deformed ring cut and triple micro shark cut.
The three microshark cuts are placed at the rear of the barrel to create a sharp flight, and the ring cut has R processing towards the front.
The tapered angle of the ring cut and the wave-cut in between help to create a smooth grip.
A versatile dart that can bring out the best of both Torpedo barrels and straight darts.
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length: 48.0mm
Maximum Diameter: 6.8mm
Barrel Weight:20.5g
Standard:2BA
Contents
Barrel x 3 (1 set)
A-FLOW Dee.flight with logo x 3 (1 set)
LARO Shaft x 3 (1 set)
Premiume Lippoint tip x 3 (1 set)
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )
-
SANGREAL
Walkure Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition SteelJPY 24,200 ( USD 153.53 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 118.64 )