Darts / 【TARGET】PRIME SERIES DANCING DUCK Yuya Higuchi Model
SPEC
| Category | Soft-tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Shark Cut , Micro Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 20.0g |
| Standard | 2BA |
| Maximum Diameter | 7.2mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Yuya Higuchi Model Items
-
TARGET
PRIME SERIES DANCING DUCK Yuya Higuchi Model SP steel L/EJPY 12,018 ( USD 75.72 )
-
ASUKA
KE95-KrenewalJPY 12,833 ( USD 80.86 )
-
TARGET
JAPAN CONSTRUCTORS CHAMPION 2022 DANCING DUCK GENERATION-3 Yuya Higuchi ModelJPY 26,800 ( USD 168.86 )
-
L-Flight
PRO Yuya Higuchi Model ver.1 shape MIXJPY 880 ( USD 5.54 )
-
Flight-L
Yuya Higuchi Model ver.3 standard MIXJPY 750 ( USD 4.71 )
-
Flight-L
Yuya Higuchi Model ver.3 shape naturalJPY 880 ( USD 5.54 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.10 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0211 JPY 5,999 ( USD 37.79 )