Darts / 【TARGET】NATHAN ASPINAL THE ASP STEEL 22g
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 90% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut , Vertical Cut , Mulch Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 22.0g |
| Maximum Diameter | 7.15mm |
Expected at JPY 158.71 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 3/31 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Discontinued Model
Product information
NATHAN ASPINAL "THE ASP
A 90% tungsten dart designed for Nathan Aspinall.
Nathan Aspinall
2019 UK Open champion, 2019 World Championship semi-finalist, 2018 Pro Tour winner, and
An up-and-coming rising star who has quickly climbed the PDC rankings.
THE ASP STEEL 22g
Specifications
Material: 90% Tungsten
Length:50.0mm
Maximum diameter:7.15mm
Barrel weight:22.0g
Standard:Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
NATHAN ASPINAL Model Items
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 24g 190256JPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL INK FLIGHT & SHAFT KIT Short 3set 420004JPY 1,780 ( USD 11.22 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 PRO.ULTRA Standard 3set 337520JPY 800 ( USD 5.03 )
-
TARGET
THE ASP 80 NATHAN ASPINALL MODEL BLACK EDITION 2BA 210312JPY 7,599 ( USD 47.88 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 2BA 18g 210333JPY 15,800 ( USD 99.55 )
-
TARGET
K-FLEX NATHAN ASPINALL MODEL Standard Short Black 410141JPY 1,980 ( USD 12.47 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY ZARO Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.29 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 110.89 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 108.99 )
-
TRiNiDAD
LOCCHE TYPE3 Yusuke Kuniki Model 2BAJPY 13,200 ( USD 83.16 )
-
SANGREAL
Valkyrie AO ver. Yukie Sakaguchi Model S-DARTS Limited Edition 2BA 18gJPY 18,700 ( USD 117.82 )