Darts / 【TARGET】NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 24g 190256
SPEC
| Standard | Steel-Tip Darts |
|---|---|
| Category | House Darts |
| Maker | TARGET |
| Materials | Tungsten 95% |
| Shape | Torpedo |
| Cut | Ring Cut |
| Length | 50.0mm |
| Weight (barrel Only) | 24.0g |
| Standard | Swiss Point |
| Maximum Diameter | 7.05mm |
Expected at JPY 157.61 for 1 USD.
This exchange rate is the closing price of yesterday ( 5/12 ).
The actual exchange rate will be determined when the order is paid.
Product information
By NATHAN ASPINAL, the 2023 Match Play Champion,
The G2 was developed and designed by 2023 Match Play Champion NATHAN ASPINAL to enhance performance and accuracy, and is now available in 95% tungsten.
Multiple grip profiles throughout the barrel provide a balanced feel
The grip area is finished with a classic radial cut while the front of the barrel has a distinctive design associated with The Asp
RED PVD coating is layered within the cut to enhance grip and texture
■Specs
Material: 95% tungsten
Overall length: 50.0mm
Maximum diameter:7.05mm
Barrel weight: 24.0g (including point)
Standard: Hard
Contents
Barrel x 3 (1 set)
Flight x 3 (1 set)
Shaft x 3 (1 set)
NATHAN ASPINAL Model Items
-
TARGET
K-FLEX NATHAN ASPINALL MODEL Standard Medium Black 410143JPY 2,480 ( USD 15.73 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 22g 190254JPY 15,800 ( USD 100.24 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 PRO.ULTRA Standard 3set 337520JPY 800 ( USD 5.07 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL × ECHO SWISS POINT 24g 190291JPY 13,800 ( USD 87.56 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 PRO.ULTRA Shape 3set 337530JPY 800 ( USD 5.07 )
-
TARGET
NATHAN ASPINAL G2 Swiss Point 26g 190257JPY 15,800 ( USD 100.24 )
DARTS Ranking
-
TRiNiDAD
LAZY TYPE2 Akimune Matsuyoshi Model 2BAJPY 14,300 ( USD 90.72 )
-
SANGREAL
Valkyrie Yukie Sakaguchi Model 2BA St.Valentine's S-DARTS Limited EditionJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
set0201 JPY 999 ( USD 6.33 )
-
S4
Zeus IV Re:Black LimitedJPY 17,600 ( USD 111.66 )
-
SANGREAL
Bandiera Tomoya Tsumura Model S-DARTS Limited Edition 2BAJPY 15,400 ( USD 97.70 )
-
TARGET
RISING SUN G10 HARUKI MURAMATSU Model S-DARTS Limite Edition 2BA 210498JPY 17,300 ( USD 109.76 )